• Odwiedziło nas: 119540

Uratować księżniczkę!

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
- Janusz Korczak

Dnia 28 i 29 marca br. nasze Słoneczka zainspirowane tematem tygodnia o kinie i teatrze postanowiły przygotować się do improwizowanego spektaklu pt. Uratować księżniczkę! Wspólnie przygotowaliśmy rekwizyty, scenografię, miejsca dla widowni, co sprawiło, że mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Spektakl nie może odbyć się bez aktorów, dlatego też dzieci odważnie podjeły się wyznaczonym im ról oraz spektaklu nie ma bez widowni, w związku z tym reszta dzieci z grupy z przyjemnością oglądała przedstawienie razem z panią Dyrektor. Każdy chętny przedszkolak miał okazję zmierzyć się z tremą i poznać trud zawodu aktora, wcielając się w rolę księżniczki, rycerza bądź smoka. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci i na pewno powtórzymy tę jakże rozwijającą wyobraźnię zabawę. Seria przedstawień o przygodach księżniczki, rycerza i smoka wywołała wiele radości i uśmiechów na twarzach Słoneczek, co wprowadziło nas w przyjazną atmosferę. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - słowami Janusza Korczaka można podsumować dzisiejszy dzień (29.02), bo śmiechom nie było końca!

Patrycja Drobek